Ceny tłumaczeń na rynku

Działające na rynku biura tłumaczeń wykazują podobne kategorie cenowe. Nad zminimalizowaniem rażących różnic cenowych oferowanych usług czuwa stowarzyszenie tłumaczy. Niepotrzebne jest zatem i bezcelowe wręcz poszukiwanie jak najtańszych ofert w danej kategorii.

W ramach tłumaczeń zwykłych możemy się spodziewać kwoty od 40 do 70 złotych za stronę. Wszystko zależy od terminu, w jakim oczekujemy wykonania zadania. Im krótszy czas realizacji, tym wyższa cena danej usługi. Kwoty te dotyczą zarówno tłumaczeń z języka polskiego na obcy, jak i wszelkich transkrypcji w odwrotnym kierunku. Oczywiście mówimy tutaj o najbardziej popularnych językach. Wszelkie specyficzne tłumaczenia językowe będą cechowały się wyższymi kosztami wykonania.

Troszkę inaczej prezentuje się cennik tłumaczeń przysięgłych. W tym przypadku oferowane są nam kwoty od 50 do 90 złotych za stronę. Wynika to z faktu konieczności posiadania wymaganych przepisami uprawnień. Nie każdy zatem może dokonać omawianej usługi.

Najbardziej kosztownym przedsięwzięciem jest wykonywanie tłumaczeń w ramach istniejących języków pozaeuropejskich. Problemy z pozyskaniem odpowiednich specjalistów sprawiają, że możemy tutaj otrzymać wycenę nawet do 200 złotych za stronę.Copyright © LepszeTlumaczenia.pl. tel. (016) 733-21-09, email: [email protected]. Po prostu tłumaczymy lepiej !